Co robisz z tym co masz?


 

Jeżeli zdobywasz wiedzę, której nie praktykujesz, nie szukasz odpowiedzi również we własnym doświadczeniu i zrozumieniu, jeśli z jednej terapii uciekasz w drugą, szukając ciągle kogoś kto weźmie na siebie odpowiedzialność za Ciebie, to wiedz, że nic w Twoim życiu nie stanie się bez Ciebie. Każdy z nas potrzebuję znaleźć własną drogę, własne odpowiedzi, potrzebuje wypracować własne zrozumienie, co jest niemożliwie jednie poprzez samo gromadzenie wiedzy, bez podjęcia trudu praktykowania, doświadczania i wyciągania z tego wniosków. Rozwój to również wewnętrzna praca, nie tylko przyswajanie informacji i ciągłe trwanie w procesie poszukiwania (nowych ludzi, stron, książek, terapii). Pytanie: jaki robisz użytek z tego co już wiesz, co już masz, co już jest? Kluczowe nie jest więc to ile masz, ale co zrobisz z tym co masz.

Komentarze

 1. Cześć Kasiu. Dziękuję za wpis. Mam pytanie ponieważ należę do Twojej grupy na FB i ostatnio ktoś wrzucil pytanie odnośnie natretow nozowniczych, potem osoba doradziła jej sor psychiatryczny- też miewałam takie natrety i było już w miarę ok pod tym kątem ale teraz jak to przeczytałam to bie mogę o tym zapomnieć tak się wystraszyłam 🙄. Ogólnie mam natrety związane z tym że zwariuje i trafie do takiego szpitala I TP bardzo trafiło na podatny grunt. Odpisałaś że użytkowniczka może w trybie pilnym skontaktować się z psychiatra w razie wątpliwości. Akurat ocd jest pełne wątpliwości. Bardzo się tym nakrecilam bo zawsze się słyszy żeby olewać natrety nabrać dystansu itp a tu jednak szybko trzeba lecieć do psychiatry. Wybacz że tak pisze na forum a nie na FB w komentarzu . Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć, z racji że wpis tej osoby wywołał sporo niepotrzebnego zamieszania wolałabym nie kontynuować tego wątku tutaj. Mnóstwo osób z zaburzeniem lękowym ma natręty tego typu (ja również miałam) i tak jak napisałam na grupie, warto ten temat przedyskutować ze swoim psychiatrą.

   Usuń
  2. Cześć. Ja akurat nie chodzę do psychaitey tylko psychologa. Uważasz ze trzeba iść z natretami do psychiatry? Pozdrawiam

   Usuń
  3. Myślę, że skoro chodzisz do psychologa, to możesz się go zapytać. Ja mam swoje zdanie na ten temat, ale nie chcę udzielać tutaj porad medycznych.

   Usuń

Prześlij komentarz